Wycieczka patriotyczna

Zbliża się 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – bardzo ważny moment w dziejach naszej Ojczyzny. Z tej okazji w dniu 28 września 2018 r. uczniowie klasy VII  i VIII, pod opieką nauczycielek (B. Dynak i D. Mnich), odbyli wycieczkę rowerową szlakiem pomników znajdujących się na terenie gminy Rytwiany, upamiętniających walkę powstańców styczniowych z 1863 r. i żołnierzy z okresu II wojny światowej.

Zapalili symboliczne znicze przy każdym z nich i minutą ciszy uczcili pamięć poległych i zamordowanych. Była to lekcja patriotyzmu i czas na przypomnienie tak ważnych, choć dramatycznych wydarzeń z naszej historii okresu XIX i XX wieku. Po powrocie przy ognisku i dźwiękach gitary wszyscy śpiewali pieśni patriotyczne.