Przegląd Pieśni Patriotycznych

W dniu 4 listopada uczniowie, nauczyciele i dyrektor szkoły wzięli udział w obchodach 100 - lecia Niepodległości zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Rytwianach. Uczniowie klasy siódmej i ósmej w montażu słowno – muzycznym „ Przebudź się, jesteś wolny…”, dotyczącym historii naszego kraju, przybliżyli drogę Polaków do upragnionej wolności.

Ponadto Dominika Saramak, Julia Krasa i Nikodem Kuklewski reprezentowali naszą szkołę w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych. Liczne akcenty patriotyczne, występy zespołów, prezentacja strojów z różnych epok sprawiły, że impreza miała podniosły, ale jednocześnie radosny charakter. Każdy mógł skosztować pysznego tortu, a zwieńczeniem uroczystości był koncert Artura Gotza, który śpiewał piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów w nowych aranżacjach.