Prelekcja z panią leśnik z Nadleśnictwa Staszów

Uczniowie klasy IV, V, VI mieli okazję uczestniczenia w pogadance z zaproszoną dnia 15 listopada panią leśnik. Pani Ania Kamińska, która na co dzień zajmuje się edukacją leśną, przedstawiła film „Budowa i funkcje lasu”.

Po obejrzeniu go przez uczniów scharakteryzowała budowę i funkcje lasu, wymieniła rośliny i zwierzęta chronione oraz opowiedziała o pracy leśnika. Uczniowie mogli wykazać się zdobytą wiedzą w przygotowanym mini quizie, a dla najbardziej wyróżniających się zostały przygotowane nagrody. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe plany lekcji. Były to bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.