XII edycja Konkursu Wicia Palm Wielkanocnych

Konkurs „Wicia Palm Wielkanocnych” odbywa się corocznie i skierowany jest do uczniów klas 0 – VI .Wzięły w nim również  udział przedszkolaki. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

Celem konkursu było:  popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą,  pogłębienie wiedzy na temat symboliki, znaczenia palmy w obrzędowości ludowej; stworzenie okazji do zaprezentowania przez dzieci własnych pomysłów i technik wykonania palm wielkanocnych oraz form ich zdobienia, rozbudzanie inwencji twórczej dzieci, kształtowanie więzi rodzinnych. Przy wykonywaniu palm każda  klasa wspierana była przez  rodziców. Prace wykonywane były  z różnych materiałów (np. bukszpan, bazie, suche kwiaty, bibuła). Następnie uczestniczyły w procesji, a później w gminnym konkursie w Centrum Kultury i informacji Turystycznej w Rytwianach.