J. angielski

08.04: Zapiszcie w zeszycie temat – subject: Doctor Q. The popcorn – pytania w czasie Present Perfect.

Zapoznajcie się z tabelką Get Grammar!. Zauważcie, że w pytaniach nie wracamy do podstawowej formy czasownika, forma czasownika jest taka sama jak w zdaniach twierdzących – czyli z koncówką –ed lub nieregularna) Spróbujcie rozwiązać ćwiczenie 3,5 w zeszycie. Ćwiczenie 3 – przykład 2 Has the show started?  Yes, it has.

Ćwiczenie 5 – nie musicie pisać odpowiedzi, przykład 2 – Have you ever taken part in a cooking competition?

07.04: Zapiszcie w zeszycie temat Subject: Doctor Q- The popcorn – czytanie ze zrozumieniem.

Zapoznajcie się z historyjką na stronie 84 podręcznika. Wykonajcie pisemnie do zeszytu zadanie 1 i 2. W ćwiczeniu 1 popatrzcie na obrazki i napiszcie, które z wymienionych przedmiotów widzicie. W zadaniu 2 odpowiedzcie na pytania zgodnie z treścią historyjki, np. przykład 1 – They’re watching a banking competition on TV. Proszę o wysłanie odpowiedzi na mail: anitamisiak1@wp.pl

06.04 Zapiszcie w zeszycie temat Subject: Czas Present Perfect- ćwiczenia utrwalające. Otwórzcie zeszyt ćwiczeń na stronie 51. Spróbujcie wykonać zadanie 1,2,3,4,5. W zadaniu 2 wpisujemy R gdy czasownik jest regularny (czyli ma końcówkę –ed)   oraz N gdy jest nieregularny, np. chop – chopped – R, drink – drunk – N. W zadaniu 3  używamy skróconych form – przykład  2. He’s eaten

W zadaniu 4 uzupełnijcie dialog czasownikami z ramki (formy przeczące) – przykład 2 Harry’s drunk , przykład 3- We’ve…

W zadaniu 5 napiszcie zdania używając podanych słów w czasie Present Perfect – przkład 2 – Mum’s made a pizza. / Mum Has made a pizza.

25.03 T: Cooking - wprowadzenie słownictwa.

Wykonajcie zadanie 1 str. 80 podręcznik w zeszycie (własne pomysły). Następnie zapoznajcie się z tekstem i obrazkami  na stronie 80 i wykonajcie zadanie 3,4 z podrecznika. Zróbcie również zadanie 5 i 6 6, tłumaczenie słownictwa jest na stronie 89.

W razie pytań proszę o kontakt na mail: anitamisiak1@wp.pl

30.03 T : Cooking - utrwalenie słownictwa.
Wykonajcie zadania na stronie 50 z ćwiczeniówki
31.03 T: We've brought dessert!
Zapoznajcie się z czytanką na stroni 82 i wykonajcie zadanie 1,2 w zeszycie.
01.04: T- We've brought dessert? - czas Present Perfect.
Zapoznajcie się z tabelką Get Grammar. Mamy tu nowy czas - Present Perfect. Spróbujcie wypełnić ćwiczenie 1 i 2 strona 83. Uzupełnienie ćwiczenia 1 jest możliwe po zapoznaniu się z lita czasowników nieregularnych  na stronie 123 w podręczniku.

W razie trudności pomińcie  zadania, z którymi macie problem. Omówimy je po powrocie do szkoły.

Klasa 6 - podręcznik - ćwiczenie 8,9 strona 77,ćwiczenie 1,2 strona 79; zeszyt ćwiczeń - wszystkie ćwiczenia na stronie 49