Plastyka

Temat: Początki nowoczesnej architektury.

Sztuka użytkowa (2). Secesyjne dzieła sztuki użytkowej.

Wykonaj kilka projektów wzorów na tkaninę. Na kartkach narysuj i namaluj linie oraz punkty w wybranych układach. Możesz również naklejać kształty wycięte z papieru. Zastosuj rytm, dobierz także harmonijną lub kontrastową kolorystykę.

Zapoznaj się z secesyjnymi dziełami sztuki użytkowej.

Temat: Architektura (2).

Dzisiaj wykonujesz pracę plastyczną.

Zaprojektuj dom Twoich marzeń. Mażesz go namalować albo narysować. Najpierw zaplanuj, w jakim otoczeniu będzie wzniesiony budynek i jakiej będzie wielkości. Następnie zastanów się, gdzie umieścisz wejście,okna, balkony i tarasy oraz ile pomieszczeń powinno się w nim znajdować. Dodawaj kolejne elementy stopniowo, od największych i najbardziej ogólnych aż do detali. Swoją pracę możesz uzupełnić fragmentami fotografii i ilustracji z gazet. Zdjęcie pracy plastycznej prześlij do oceny.

lTemat: Architektura (1).

Ten temat został przeznaczony do realizacji na dwóch godzinach lekcyjnych. Dzisiaj część teoretyczna.

Przeczytaj wiadomości zawarte w podręczniku ,,Do dzieła!”, s.82 – 93. Zwróć uwagę na fotografie

prezentujące różnorodne obiekty budowlane. Napisz notatkę do zeszytu. Wyjaśnij terminy:

urbanistyka, architektura krajobrazu, mała architektura, architektura wnętrz. Wymień rodzaje

architektury ze względu na jej funkcje.

Temat: Rzeźba (2).

Dzisiaj mamy lekcję praktyczną. Wykonaj jedną pracę plastyczną - podręcznik, s.80, ćwiczenia

1-5 do wyboru. Zdjęcie pracy plastycznej prześlij do oceny na na mój adres.

Temat: Rzeźba (1).

Ten temat przeznaczony jest na dwie godziny lekcyjne.

Treści nauczania:

-termin relief,

- rzeźba jako dziedzina sztyki,

- narzędzia rzeźbiarskie,

- środki wyrazu plastycznego w rzeźbie,

- realizm i abstrakcja w rzeźbie,

- rodzaje rzeźby ( posąg, popiersie, głowa, rzeźba pełna, płaskorzeźba, rzeźby architektoniczne, religijne,

dekoracyjne, upamiętniające).

Wiadomości znajdują się w podręczniku, s. 72-81. Dzisiaj mamy lekcję teoretyczną, część praktyczna za tydzień.

Napisz notatkę do zeszytu.

Temat: Grafika (2).

Dokończ pracę plastyczną i prześlij do oceny na adres: muzyka_plastyka@gazeta.pl .Napisz imię i nazwisko,klasa i temat pracy plastycznej.

Temat: Grafika (1).

Przeczytaj wiadomości z podręcznika, s. 58-71. Napisz w zeszycie notatkę:

- Czym jest grafika?

- Narzędzia wykorzystywane w grafice.

- Rodzaje grafiki.

Wykonaj jedną pracę plastyczną - ćwiczenia 1-4 s.70  do wyboru. Ten temat przeznaczony jest na dwie jednostki lekcyjne.

Temat: Malarstwo impresjonizmu i symbolizmu.

Zapoanaj się z wiadomosciami - podręcznik, s.56-57.

Praca domowa

Namaluj pracę w stylu impresjonistów lub symbolistów. Możesz przedstawić widok z Twojego otoczenia bądź obiekt w odmiennym oświetleniu albo zaprezentować dowolne uczucie w formie zakomponowanego na tle symbolu - kształtu, postaci, zwierzęcia lub rośliny.

Zdjęcie wykonanej pracy prześlij do oceny na adres: muzyka_plastyka@gazeta.pl.

W temacie napisz: imię i nazwisko, klasa, temat pracy.

Temat: Malarstwo (2).

Dokończ pracę plastyczną  z poprzedniej lekcji. Zdjęcie wykonanej pracy prześlij na adres  muzyka_plastyka@gazeta.pl

Temat: Malarstwo (1).

Przeczytaj wiadomości z podręcznika ,,Do dzieła!'' s. 44-55. Wypisz rodzaje malarstwa w zeszycie.

Wykonaj jedną pracę plastyczną , temat pracy wybierz z ćwiczeń 1-5, s. 54.

Zdjęcie wykonanej pracy prześlij do oceny na adres: muzyka_plastyka@gazeta.pl

W temacie napisz: imię i nazwisko, klasa i temat pracy.