Z A P R A S Z A M Y

CHĘTNYCH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM.

Z WYKONANYCH PRZEZ WAS ZDJĘĆ ZOSTANIE ZORGANIZOWANA WYSTAWA NA KORYTARZU SZKOLNYM ORAZ DODATKOWO WASZE ZDJĘCIA ZOSTANĄ ZAMIESZCZONE NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY.

Regulamin Szkolnego Konkursu Fotograficznego

Temat: Strzegom zimową porą w obiektywie

Organizatorzy: Świetlica szkolna, Koło Dziedzictwa Lokalnego

Zapraszamy dzieci i uczniów klas 0-VIII do udziału w szkolnym konkursie fotograficznym pt. „Strzegom zimową porą w obiektywie”.

Cele konkursu:

– uwrażliwienie na piękno otaczającego nas świata i zachęcanie do jego    utrwalania w fotografii,

– kształtowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań fotografią,

– propagowanie walorów przyrodniczych własnego regionu,

– poszukiwanie nowych form i środków wyrazu artystycznego.

Tematyka konkursu:

Interpretacja tematu jest dowolna. Organizatorzy nie stawiają żadnych dodatkowych ograniczeń.

Termin nadsyłania prac:

do końca marca 2021 r.

Termin rozstrzygnięcia konkursu:

– kwiecień 2021 r.

Warunki konkursu:

Autor może nadesłać tylko jedno zdjęcie. Dozwolone są fotografie czarno-białe lub kolorowe. Format prac minimum 15 cm x 21 cm. Do każdej nadesłanej pracy należy dołączyć metryczkę zawierającą: imię i nazwisko, wiek, tytuł pracy, klasę.

Zdjęcia należy przesłać lub dostarczyć do świetlicy szkolnej lub biblioteki            w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzegomiu.

Kategorie wiekowe:

Prace będą oceniane w dwóch  kategoriach wiekowych:

– klasy 0-III

– klasy IV-VIII

Uwagi końcowe:

Konkurs jest bezpłatny. Prace będą oceniane przez komisję powołaną przez Organizatorów.

Witamy  Was drodzy Uczniowie!

Czas, który musicie spędzić obecnie w  domu, warto przeznaczyć na coś wartościowego, głównie sprzyjającego Waszym zainteresowaniom i pasjom, których nie mogliście dotąd rozwijać  ze względu na brak czasu.

Dlatego proponujemy Wam w chwilach przerwy między nauką oraz  w okresach domowej nudy , aby sięgnąć po ciekawe gry planszowe, których posiadaczami jest zapewne każdy z Was. Możecie także układać puzzle, nawet te samodzielnie przez siebie wykonane z kawałka kartki papieru. Może zagracie w zabawy i gry logiczne wspólnie z Waszymi  domownikami.

Zbliża się Dzień Ziemi - 22 kwietnia!   Wiemy, że każdy z nas jest za  naszą Ziemię odpowiedzialny i swymi działaniami udowadnia, że mu na niej zależy. Dlatego proponujemy, wykonajcie pracę plastyczną o tematyce ekologicznej i ozdóbcie nią swój pokój. Wcześniej jednak obejrzyjcie film edukacyjny, który pomoże Wam zrozumieć potrzebę niesienia pomocy naszej planecie.

Sprawdź swoją wiedzę przyrodniczą i rozwiąż quiz.

Przypomnij i utrwal zasady segregacji odpadów. Poćwicz razem z nami.

UWAGA!  KONKURS  PLASTYCZNY!

Czas spędzany z najbliższymi  warto przeznaczyć  także na  kreatywne działania oraz twórczość plastyczną. Dlatego sięgnijcie po farby i pędzel, aby stworzyć własne dzieło.

Wszystkie chętne dzieci ze świetlicy szkolnej zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Wiosna jest piękna”. Spójrzcie przez okno i zobaczcie,  jak cała przyroda budzi się do życia. Na Wasze prace czekamy do 5 maja 2020r. Wystarczy zrobić zdjęcie swojej pracy i wysłać je na emaila: ususka66@gmail.com .

W ramach współpracy z logopedą szkolnym świetlica zaprasza również do ciekawych ćwiczeń narządów artykulacyjnych oraz zabaw oddechowych  mających na celu wzbogacanie słownictwa dzieci.